High EPAQuatic (ای پی ای بالا آکواتیک)

High EPAQuatic (ای پی ای بالا آکواتیک) بازگشت

High EPAQuatic (ای پی ای بالا آکواتیک)  موجود
  • قیمت : 967.000 ریال 30 کپسول

شرکت سازنده: داروسازی و مکمل غذایی حیاتی کارن

 

ترکیبات:

هر سافت ژل حاوی 500 میلی گرم ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA)

 

موارد مصرف:

  • سلامت قلب و عروق
  • داراى اثر ضد التهابى
  • کمک به درمان اختلالات روانى
  • موثر در بهبود و کند کردن روند کاشکسى سرطان

 

روش مصرف:

روزانه یک کپسول به همراه غذا مصرف شود.

 

ویژگی منحصر به فرد:

  • بدون پس طعم ماهی با طعم مرکبات
  • فاقد جیوه و پارابن

 

موارد منع مصرف:

از مصرف همزمان با اورلیستات یا کیتوزان خوددارى شود.

 

اسید های چرب طولانی زنجیر غیر اشباع با چند باند دوگانه (n-3 PUFAs) یا امگا 3 که شامل EPA (ایکوزاپنتانوئیک اسید) و DHA (دوکوزاهگزانوئیک اسید) می باشند، چربی های ضروری هستند که بدن قادر به تولید آن ها از ALA ( آلفا لینولنیک اسید) به کمک آنزیم های دستچیوراز و الانگاز می باشد. تنها 10-5 ٪ ALA در بدن به  EPAو کمتر از 3% آن به DHA تبدیل می شود. بنابراین دریافت اسید های چرب امگا 3 از رژیم غذایی و مکمل برای سلامت بدن ضروری می باشد. ماهی و روغن ماهی رایج ترین و مهم ترین منابع اسید های چرب امگا 3 می باشند. 

اسید های چرب امگا 3 در پیشگیری و درمان بیماری های التهابی مزمن مفید می باشند.  EPAو DHA، تولید مدیاتورهای التهابی ایکوزانوئیدی حاصل از آراشیدونیک اسید (AA) را آنتاگونیزه می کنند علاوه بر این مسئولیت تنظیم تولید برخی از سیتوکین های التهابی بر عهده دارند.

EPA و اختلالات روانی

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهند که افسردگی ماژور و خودکشی در مناطقی که مصرف بالای ماهی دارند بسیار پایین تر است. نتایج حاصل از مطالعات بالینی حاکی از اهمیت دریافت مقادیر  کافی EPA در سلامت روان خصوصا در حمایت های تغذیه ای در افسردگی و تمایل به خودکشی می باشد. اگرچه DHA به طور عمده در مغز وجود دارد اما مطالعات نشان داده اند که مکمل یاری با DHA خالص در کاهش علایم افسردگی اثرگذار نبوده است. در مقابل مکمل یاری با روغن ماهی که بیش از 50% EPA داشته و یا مکمل یاری با اتیل-EPA خالص علایم افسردگی را به طور معنی داری کاهش می دهد. با این وجود با مصرف EPA به همراه DHA نتایج بهتری مشاهده می شود.

مکمل EPA در افسردگی های دوقطبی و تک قطبی به همراه داروهای چون پاروکستین، فلوکستین، سیتالوپرام، لیتیوم، والپروآت، کلونازپام و کاربامازپین اثرات مثبتی دارد. EPA به مسدود کردن عملکرد پمپ p-گلیکوپروتئین (Pgp) که در نزدیکی سد خونی مغزی قرار دارد کمک می کند. پمپ p-گلیکوپروتئین از ورود اغلب داروهای ضد افسردگی شامل بازدارنده های بازجذب سروتونین (SSRIs) به مغز جلوگیری می کنند. بنابراین EPA جذب برخی از داروهای ضدافسردگی را در مغز افزایش می دهد و راهی مناسب برای مقابله با افسردگی و درمان آن می باشد. انجمن روان شناسی آمریکا مصرف حداقل 1 گرم EPA+DHA در اختلالات روانی و مصرف 1 تا 9 گرم EPA+DHA در اختلالات خلقی را ضروری می داند. مصرف امگا 3 به همراه داروهای افسردگی اثرات افزایشی دارد.

مطالعات نشان می دهد که مکمل یاری با 2 گرم EPA در روز اثرات مثبتی بر مراحل ابتدایی اسکیزوفرنی دارد و اثر افزایشی آن به همراه داروی کلوزاپین گزارش شده است.

EPA و کاشکسی سرطان

مطالعات نشان می دهد که مکمل EPA در بهبود و کند کردن روند کاشکسی سرطانی مفید می باشد. بر طبق تحقیقات افزایش توده عضلانی در بیماران مبتلا به سرطان پانکراس به طور قابل توجهی با دریافت EPA مرتبط می باشد در حالی که افزایش وزن حاصل از داروی مگسترول استات که یک محرک اشتها می باشد عمدتا ناشی از افزایش توده چربی و یا حفظ آب می باشد.

بنابر مطالب فوق دریافت مکمل امگا 3 که حاوی مقادیر بالای EPA باشد، برای پیشگیری و درمان افسردگی ماژور، افسردگی پس از زایمان، اختلالات خلقی و افزایش توده عضلانی در بیماران مبتلا به کاشکسی سرطانی ضروری می باشد.

گالری محصول

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی: *
موبایل:
پرسش مورد نظرتان را وارد نمایید: *

 عباسی


 این محصول و نوترارست رو از کدوم داروخونه های مشهد(که همیشه سفارششون میدن) میتونم بخرم؟

09:17 | 1399/06/22


 جواب ابولفضل مرادی


 سلام.منبع اصلی این امگا3 از کدام ماهی ها هستند؟ واز نظر داشتن مقدار جیوه در چه سطحی هست؟توصیحی اعلام بفرمایین ممنون میشم

01:20 | 1399/03/05


 جواببا سلام. با تشکر از شما که محصولات شرکت داروسازی کارن را انتخاب کردید . دوست عزیز معمولا از ماهی هایی نظیر ماهی تن - ماهی خالمخالی - ماهی سالمون استخراج می شود و بدون جیوه است . موفق باشید

2020-05-31 22:14:16

 ali


 گل بود به سبزه هم آراسته شد! ما که گلدن سیز کارن رو مصرف میکردیم ازش کاملا راضی بودیم الان عصاره روغن ماهی هم اومده ولی تو داروخانه ها هنوز جا نیوفته که امروز از اینجا خریداری کردیم چه بسته بندی شیکی هم داره????

02:31 | 1399/01/17


 جواببا سلام. با تشکر از توجه و همراهی تان . موفق باشید

2020-04-05 15:39:25