خانه مشاوره تغذیه رایگان ویدیوها اخبار مقالات

ال- آرژنین

بازگشت

تعداد بازدید : 11109 بار

ال- آرژنین  موجود

شرکت سازنده: شرکت داروسازی و مکمل های غذایی حیاتی کارن

مزایا مصرف

آرژنین نقش های متعدد و مهمی را در بدن به عهده دارد. از جمله می توان به نقش آن در تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود زخم ها و تسریع التیام بافت ها اشاره کرد. این ویژگی برای ورزشکاران قابل توجه است. زیرا آنها به طور پیوسته در معرض آسیب دیدگی و ابتلا به بیماریهای عفونی قرار دارند. 

نقش دیگر آرژنین شرکت در سنتز اکسید نیتریک در بدن است. اکسید نیتریک سبب گشادی عروق شده و این امر خونرسانی به اندام هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند، تسهیل نموده و در نتیجه می تواند کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت های هوازی افزایش دهد. 

علاوه بر موارد فوق، طی سالیان اخیر مطالعات نشان می دهند که اسیدآمینه آرژنین باعث تحریک ترشح هورمون رشد می شود. هورمون رشد در عضله سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده موثر است. 


روش مصرف:

مقدار مصرف این مکمل با توجه به هدف مورد نظر برای ورزشکاران متفاوت است و بر حسب سن، جنس، قد و وزن ورزشكار بين 10-4 گرم در روزخواهد بود. هر يك عدد قرص آرژنين 1 گرم مي باشد. 

اگر هدف از مصرف آرژنين كمك به حذف آمونيوم از عضلات باشد، روش صحيح مصرف يك تا دو ساعت قبل از ورزش و تمرين و نيم تا يك ساعت بعد از ورزش است. اگر هدف افزايش ترشح هورمون رشد باشد، دوز توصيه شده توسط متخصص تغذیه یا پزشک بايد بعد از شام ويا قبل از خواب مصرف شود. 


موارد احتیاط و منع مصرف:

افراد زیر 18 سال

زنان باردار و شیرده

افراد دارای سابقه بیماری قلبی، فشار خون، نارسایی کلیوی یا کبدی

افراد مبتلا به تبخال، آسم و آلرژی

افرادی که هر نوع داروی خاص به ویژه نیتروگلیسرین و داروهای ناتوانی جنسی (ویاگرا) استفاده می کنند.

گالری محصول

محصولات مرتبط

ارسال نظر

برای ارسال نظر ابتدا وارد سایت شوید.!


 سلام من وزن ۸۶ قدم۱۷۲ سنم ۱۴ پسر هستم من تحرکم پایین هست میخواستم ی بدونم میتونم برای افزایش قد از این قرص مصرف کنم اگر بله از ۱۰۰۰ یا ۵۰۰ و تا چه مدت و روزانه چه مقدار؟

05:48 | 1398/06/24


 جواببه این سوال در قسمت پرسش و پاسخ پاسخ داده شد

2019-09-17 13:18:14


 سلام .منع مصرف خاصی مثل فشار خون و غیره داره؟ مثل ارژنین کمپلکس. حتی تو مقاله ای خوندم سبب کاهش فشار هم میشود درسته؟

12:16 | 1397/03/17


 جواببا سلام. مکمل آرژنین در موارد نظیر آسم، آلرژی، تبخال، بیماری قلبی باید تحت نظر پزشک مصرف شود.بله صحیح است آرژنین سبب کاهش فشار خون می شود.

2018-06-10 09:38:58