خانه مشاوره تغذیه رایگان ویدیوها اخبار
پودر چاقی gain up، انتخابی مناسب و مطمئن برای افزایش وزن نویسنده : مریم نوروزی / مشاور تغذیه

پودر چاقی gain up، انتخابی مناسب و مطمئن برای افزایش وزن

شاید باورتان نشود ولی کمبود وزن و لاغری نیز به اندازه اضافه وزن و چاقی به بدنتان آسیب وارد می کند و برای سلامتی مضر است. برای اینکه بتوان تعیین کرد که فردی کم وزن است می توان از شاخص توده بدنی یا BMI استفاده کرد. BMI از تقسیم وزن بر مجذور قد( برحسب متر) تعیین می گردد. اگر BMI کمتر از 18/5 باشد فرد کم وزن است.

 باید توجه داشته باشید که BMI معیار دقیقی برای سنجش لاغری یا چاقی در افراد ورزشکاران نیست زیرا توده عضلانی وزن بیشتری نسبت به توده چربی دارد و باید از آنالیز ترکیب بدن در این افراد استفاده شود تا درصد دقیق توده چربی و توده عضلانی بدن آنها مشخص شود. در این مقاله به معرفی پودر چاقی gain up و پاسخ به سوالاتی که در مورد این پودر مطرح می شود می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید

عوارض کم وزنی
علل لاغری
راهکارهای تغذیه ای جهت افزایش وزن
پاسخ به سوالات رایج مصرف کنندگان در مورد پودر چاقی gain up

 

عوارض لاغری

کم وزنی یا لاغری علاوه بر ایجاد ظاهری نامطلوب در افراد دارای عوارضی برای بدن خواهد بود که عبارتند از :

خستگی مزمن 

عدم دریافت کالری به اندازه مورد نیاز با کاهش انرژی و خستگی مزمن همراه است .

قاعدگی نامنظم در زنان  

یکی از مشکلات رایج در زنان کم وزن بروز قاعدگی نامنظم است.

افزایش احتمال ابتلا به عفونت ها 

احتمال ابتلا به عفونت های مختلف در افراد کم وزن به دلیل دریافت ناکافی ریز مغذی ها و تضعیف سیتم ایمنی بیشتر از سایر افراد است.

 پوکی استخوان

 احتمال پوکی استخوان و شکستگی در استخوان ها در زنان کم وزن بیشتر از سایر افراد است.

علل لاغری

پیدا کردن علت کم وزنی به درمان این مشکل کمک بسیاری می نماید. علت های مختلفی در بروز کم وزنی موثر است که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

سابقه ژنتیکی

اخیرا مطالعات نشان داده اند که اختلالات ژنتیکی نیز می تواند عامل لاغری بیش از حد باشد به عنوان مثال رونویسی در قسمتی از کروموزوم 16 و ایجاد اختلال در ژن ها، باعث ایجاد لاغری زیاد و عدم افزایش وزن در مقایسه با سایر افراد می شود .

سوخت و ساز بالا

فعالیت بدنی زیاد

بیماری های مزمن

نظیر پرکاری تیروئید، بیماری التهابی روده ( بیماری کرون و بیماری کولیت اولسراتیو ) ، انواع سرطان ها ، دیابت

اختلالات روحی و روانی

نظیر افسردگی، اضطراب، اختلال وسواس و بی اشتهایی عصبی

راهکارهای تغذیه ای جهت افزایش وزن

بزرگترین اشتباه افراد لاغر برای افزایش وزن، استفاده از غذای چرب و شیرینی جات پرکالری است مصرف این نوع غذا ها باعث انباشته شدن چربی در شکم و پهلو شده و سلامتی فرد را به خطر می اندازد. ایجاد نظم در غذا خوردن، رعایت اصل تنوع غذایی در برنامه غذایی، افزایش تعداد وعده های غذایی، استفاده از مواد غذایی با دانسیته کالری بالا نظیر مغزها، کره بادام زمینی، شیره انگور، پوره سیب زمینی و ..... می تواند کمک کننده باشد. یکی از راههای افزایش کالری دریافتی روزانه در کنار رعایت برنامه غذایی استفاده از مکمل های پرکالری و ایمن نظیرگین آپ 1800 گرمی شرکت کارن است. در ادامه به سوالات رایج مصرف کنندگان در مورد پودر چاقی گین آپ پاسخ می دهیم.

 

آیا پودر گین آپ چاق کننده است؟

پودر گین آپ 1800 گرمی شرکت کارن نوعی مکمل کربوپروتئین یا ویت گینر می باشد که حاوی 68 % کربوهیدرات پیچیده از منبع مالتودکسترین ذرت، 22 % پروتئین های شیر و پروتئین وی ( با ارزش ترین پروتئین رژیم غذایی)، 1/6 % چربی، فیبر و 12 نوع ویتامین  ( تامین کننده 100 % نیاز روزانه ) و مخلوط آنزیم هضمی ( به هضم و جذب سریع پروتئین ها کمک می کند ) است که با افزایش کالری دریافتی و بهبود اشتها به افزایش وزن کمک می کند. هر پیمانه  مکمل گین آپ 1800گرمی حاوی 166 کیلوکالری می باشد.

 

چه افرادی می توانند از پودر چاقی gain up استفاده نمایند ؟

  • افراد لاغر و کم وزن
  • ورزشکاران برای افزایش وزن و حجم عضلات
  • بیمارانی که به پروتئین بیشتری نیاز دارند
  • افرادی که به دلیل بد غذایی گوشت و مرغ کافی نمی خورند

 

عوارض پودر چاقی gain up چیست ؟

مصرف این پودر عوارض جانبی جدی نخواهد داشت زیرا ترکیباتی مشابه غذای مصرفی شما را دارد و از هیچ گونه مواد مضری نظیر کورتون، هورمون و .... در آن استفاده نشده است.

 

آیا افراد غیر ورزشکار نیز می توانند از پودر چاقی gain up استفاده نمایند ؟

افراد لاغر و کم وزن غیر ورزشکار برای کمک به تامین کالری و پروتئین مورد نیاز خود می توانند از این مکمل استفاده نمایند . این مکمل فقط مختص ورزشکاران نیست.

 

با مصرف پودر چاقی گین آپ چه مقدار وزن می گیریم ؟

میزان افزایش وزن با مصرف مکمل هایی نظیر گین آپ با توجه به عواملی نظیر فیزیولوژیک بدن، نوع رژیم غذایی و ... در افراد مختلف، متفاوت است و میزان دقیقی نمی توان برای آن ذکر کرد. اما به صورت تقریبی انتظار می رود افراد در کنار رعایت یک رژیم غذایی پرکالری با مصرف 5 پیمانه در روز از این مکمل در هفته 1- 5/0کیلو گرم وزن اضافه کنند.

 

آیا اثر بخشی پودر چاقی gain up با ورزش بیشتر می شود ؟

بهتر است افراد لاغر برای وزن گیری و تقویت عضلات  خود در کنار مصرف گین آپ ورزش های مقاومتی نظیر بدنسازی نیز داشته باشند.

 

آیا پودر چاقی gain up به افزایش اشتهای فرد هم کمک می کند ؟

پودر چاق کننده گین آپ حاوی 12 نوع ویتامین ( تامین کننده 100 % نیاز روزانه ) است. بسیاری از افراد لاغر به دلیل کمبود دریافت مواد مغذی دچار سوء تغذیه نیز هستند که این کمبود باعث بی اشتهایی نیز شده است  و مکمل گین آپ با رفع سوء تغذیه به افزایش اشتها نیز کمک شایانی می کند.

 

آیا پودر چاقی گین آپ باعث ایجاد چاقی شکمی می شود؟

مصرف پودر چاق کننده گین آپ در افراد خیلی لاغر که فاصله زیادی با وزن مطلوب خود دارند قطعا باعث چاقی شکمی نمی شود. در افرادی که کمبود وزن آنها زیاد نیست، مصرف گین آپ به همراه ورزش به عضله سازی و افزایش وزن کمک شایانی می کند و باعث چاقی شکمی نمی شود ولی در افرادی که کمبود وزن آنها زیاد نیست و فاصله زیادی با وزن مطلوب خود ندارند و ورزش نمی کنند توصیه می شود به جای گین آپ  از مکمل مسیووی یا سوپروی شرکت کارن استفاده نمایند.

 

آیا مصرف پودر چاقی gain up  به چاقی صورت کمک می کند ؟

مصرف گین آپ باعث افزایش وزن در کل نواحی بدن می شود و قطعا با افزایش وزن صورت نیز چاق می شود . همچنین این مکمل حاوی 22% پروتئین وی و ویتامین های مختلف است که به چاق شدن صورت کمک می کند.    

 

برای فردی که مشکلات گوارشی دارد  پودر چاقی گین آپ توصیه می شود  یا  مکمل کالری میل ؟

پودر چاق کننده گین آپ حاوی آنزیم های گوارشی است که به هضم و جذب سریع پروتئین ها کمک می کند و در افرادی که مشکلات گوارشی دارند توصیه می شود. اما هر دو این مکمل ها حاوی مقدار کمی لاکتوز هستند که این مقدار لاکتوز در اغلب افراد دچار عدم تحمل مشکل ساز نیست.

 

چرا برخی از افراد با مصرف پودر چاقی gain up نتیجه نمی گیرند ؟

علتهای مختلفی می توان برای عدم وزن گیری با پودر چاقی گین آپ مطرح کرد مانند :

  • عدم توجه به علل پاتوفیزیولوژیک کمبود وزن نظیر مشکلات تیروئید، انگل، بدخیمی ها، IBS و .... 
  • عدم توجه به مشکلات روحی و روانی فرد مصرف کننده .

در صورت این مشکلات، ابتدا باید بیماری ها درمان شود سپس از این مکمل برای افزایش وزن استفاده شود.

  • عدم رعایت یک رژیم غذایی پرکالری مناسب
  • عدم استفاده درست از مکمل به عنوان مثال کمبود مقدار مصرف یا مصرف مکمل در زمان نامناسب ( قبل از غذا )

 

آیا پس از قطع مصرف پودر چاقی gain up  وزن اضافه شده باز می گردد؟

باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که بازگشت وزن پس از قطع مصرف گینرها در صورت عدم دریافت کالری به اندازه کافی نه تنها در مورد این مکمل بلکه در مورد همه مکمل ها اتفاق خواهد افتاد بنابراین برای جلوگیری از بازگشت وزن، رعایت یک برنامه غذایی مناسب با کالری کافی مهم ترین نکته می باشد همچنین پس از رسیدن به وزن ایده آل مصرف مکمل را به یکباره قطع نکنید و به تدریج مصرف مکمل را کاهش دهید.

 

آیا ورزشکاران در دوران حجم می توانند از پودر چاقی گین آپ استفاده نمایند ؟

ورزشکاران با تیپ بدنی اکتومورف که به سختی وزن اضافه می کنند می توانند برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات از این مکمل استفاده نمایند. همچنین این مکمل دارای نسبت 3 به 1 کربوهیدرات به پروتئین است و انتخاب مناسبی برای دوران بارگیری گلیکوژن در ورزشکاران می باشد.

 

بهترین زمان مصرف پودر چاقی گین آپ چه زمانی است ؟

ورزشکاران می توانند مکمل گین آپ را 2 الی 3 ساعت قبل از تمرین، تا نیم ساعت پس از تمرین و تا یک ساعت پس از یکی از وعده های غذایی خود مصرف نمایید. افراد غیر ورزشکار نیز می توانند تا یک ساعت پس از هر وعده غذایی از این مکمل استفاده نمایند.

 

آیا می توان مکمل پودر چاقی gain up را با مواد غذایی دیگر مخلوط کرد؟

برای افزایش کالری دریافتی می توان به این پودر تکه های میوه، پودر مغزها، کشمش، خرما و ...... اضافه کرد.

 

پس از باز کردن در قوطی مکمل گین آپ تا چه مدت امکان مصرف مکمل وجود دارد ؟

پس از باز کردن در قوطی، محتویات طی 3 ماه مصرف شود.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی: *
موبایل :
پرسش مورد نظرتان را وارد نمایید: *

 ندا محمدی


 سلام . پدر من ۶۲ سال سن داره ولی به خاطر پارکینسون خیلی وزنش کم شده .ناراحتی قلبی هم دارن . میتونن از این پودر چاقی استفاده کنه؟

09:39 | 1400/03/03


 جوابسلام بله از گین آپ و یا انترامیل استاندارد می توانند استفاده کنند.

2021-05-25 09:41:34

 آزاده


 ببخشید من همسرم از این پودر استفاده کرد افزایش وزن هم داشت اما بعد از قطع دوباره وزنش اومد پایین و حالا مجدد داره مصرف میکنه.اینکه مدام بخواد از این پودر استفاده کنه مشکلی براش نداره؟کلا به شدت اشتها نداره و میلش به غذا کمه.ممنون میشم راهنماییم کنید

07:38 | 1400/02/07


 جوابسلام تا زمان رسیدن به وزن مطلوب، از مکمل استفاده شود. پس از رسیدن به وزن مطلوب، مصرف مکمل به تدریج کاهش باید و سپس قطع شود.

2021-05-03 14:46:38

 محمد حسین


 دیابتی هستم خیلی لاغر شدم میتونم از گین اپ برای افزایش وزنم استفاده کنم

02:09 | 1400/02/03


 جوابسلام خیر نمی توانید مصرف کنید. توصیه می شود از انترامیل دیابتی استفاده کنید.

2021-04-25 09:30:00

 مصطفی


 با سلام من یه دوره از این محصول استفاده کردم ودر یک ماه 10کیلو وزن اضافه کردم وزنم 53کیلو وقدم 178بود که الان 63کیلو هستم با اینکه عمل معده کرده بودم هیچگونه عوارضی برای بدنم نداشته باتشکر

11:20 | 1400/01/28


 جواب