خانه مشاوره تغذیه رایگان ویدیوها اخبار
چرا مصرف کورکومین برای افراد چاق ضروری است؟ نویسنده : روشنک آزادی/ کارشناس تغذیه

چرا مصرف کورکومین برای افراد چاق ضروری است؟

اگر فردی دارای دیابت یا فشارخون باشد از دید جامعه، بیمار تلقی می شود و باید عادات غذایی اشتباه خود را تصحیح کند. حال اگر این فرد صرفا چاق باشد، او را سالم می پندارند در حالی که چاقی یک بیماری مزمن است که باعث ایجاد التهاب مزمن می شود.  التهاب مزمن سرمنشا بسیاری از بیماری ها (قلبی و عروقی، دیابت،کبد چرب و ...) است. التهاب یعنی زخم زدن به بدن از داخل، توسط خود فرد. زخمی که در ظاهر دیده نمی شود اما از صدها زخم شمشیر بیشتر آسیب وارد می کند. پس یک فرد چاق بی آنکه خبر داشته باشد به خود و جامعه اش آسیبی گاه جبران ناپذیر وارد می کند.

متاسفانه براساس گزارشات 29 میلیون نفر ایرانی دارای اضافه وزن و چاقی می باشند و این یک زنگ خطر است. زنگی که باید جدی گرفته شود.

در زیر تعدادی از عوارض چاقی و اضافه وزن عنوان شده اند که این عوارض در اثر همان التهاب مزمن ناشی از چاقی به وجود می آیند.

کبدچرب، دیابت نوع2، بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و ...

و در ادامه این مقاله می خواهیم عصاره ای را به شما معرفی کنیم که از آسیب های ناشی از چاقی و اضافه وزن می کاهد و مصرف آن برای افراد چاق به ویژه افراد چاقی که در شهرهای صنعتی زندگی می کنند و  یا تحت استرس هستند، یک ضرورت است.

نام این ترکیب کورکومین است.

کورکومین چیست؟

کورکومین یکی از ترکیبات زردچوبه است که به زرد چوبه رنگ زرد-نارنجی می دهد. در واقع بیشتر فوایدی که در خصوص زردچوبه گفته می شود به این ترکیب(کورکومین) برمی گردد. امروزه کورکومین به عنوان یک ضدالتهاب، ضد تومور و آنتی اکسیدان بسیار قوی شناخته می شود و به همین دلیل موضوع بسیاری از مطالعات پزشکی است.

چرا کورکومین برای افراد چاق یک ضرورت است؟

  1. افزایش سرعت کاهش وزن با کورکومین

مطالعات اخیر نشان داده اند که کورکومین به افرادی که در رژیم کاهش وزن هستند کمک می کند و سرعت کاهش وزن آن ها را افزایش می دهد. همچنین کاهش بیشتر در سایز دور کمر، دور باسن و نمایه توده بدنی در گروه دریافت کننده کورکومین گزارش شده بود.

  1. تبدیل چربی های بد به خوب با کورکومین

همه چربی های بدن بد نیستند. .برخی از این چربی ها که ما از آن ها به عنوان چربی  خوب یاد می کنیم، به افزایش متابولیسم و کاهش وزن کمک می کنند. این چربی ها را چربی قهوه ای می نامند (چربی قهوه ای در مقابل چربی سفید است). کورکومین نقش کلیدی در تبدیل بافت چربی سفید به قهوه ای دارد. که این مورد در نوع خود بی نظیر است. به عبارتی کورکومین به طور غیر مستقیم قادر به افزایش متابولیسم بدن است.

  1. با کورکومین بیشتر از این چاق نشوید

بافت چربی سفید در بدن با تولید ترکیبات خاص، سبب افزایش رشد سلول های چربی می شود. به عبارتی در افراد چاق  یک چرخه معیوب وجود دارد که هرچه فرد چاق تر باشد بدن تمایل بیشتری برای تجمع چربی در بدن دارد.

کورکومین سبب مهار ترکیباتی می شود که به تمایز و تقسیم سلول های چربی کمک می کنند. کورکومین اجازه نمی دهد که سیکل تقسیم سلولی  کامل انجام شود و از این طریق مانع از تجمع چربی می شود.

  1. با کورکومین التهاب را به حداقل برسانید

کورکومین یکی از قوی ترین ضدالتهاب ها است.. همان طور که پیش تر گفتیم،  بیشترین آسیب ناشی از اضافه وزن و چاقی به التهاب ناشی از آن برمی گردد.

کورکومین نه تنها قادر است که تولید پیش فاکتورهای التهابی را مهار کند بلکه با تولید ترکیبات خاص سرعت شکسته شدن چربی ها را افزایش می دهد.

  1. کورکومین ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد:

ریسک ابتلا به دیابت نوع دو در افراد چاق بالا است. به ویژه اگر در خانواده ی خود، فرد مبتلا به دیابت نیز داشته باشند.

چرا که بافت چربی افراد چاق هورمون هایی را تولید می کند که این هورمون ها سبب افزایش مقاومت بدن به انسولین می شود.  مقاومت به انسولین، ابتدای راه ابتلا به دیابت نوع دو و افزایش قند خون است. کورکومین با کمک به کنترل قند خون و کاهش التهاب به کاهش ریسک ابتلا به دیابت کمک می کند.

لازم بذکر است که کورکومین برای بیماران دیابتی هم تجویز می شود.

  1. با کورکومین به بهترین وضعیت آنتی اکسیدانی برسید :

استرس اکسیداتیو در افراد چاق بالا است. استرس اکسیداتیو ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری ها را افزایش می دهد. کورکومین نه تنها یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های دنیای تغذیه است بلکه بیان ژن سایر آنتی اکسیدان ها در بدن را افزایش داده و با کاهش رادیکال های آزاد، ریسک ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری قلبی را می کاهد.

  1. با کورکومین چربی خون را کاهش دهید:

مطالعات نشان می دهند مصرف کورکومین در دوز 1000 گرم در روز به مدت 30 روز می تواند سطح کلسترول و چربی خون را در افراد چاق کاهش دهد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کورکومین و خواص آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

تهیه این محصول از طریق لینک زیر و داروخانه های منتخب

 

 

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی: *
موبایل: *
پرسش مورد نظرتان را وارد نمایید: *


 ممنون از مقاله خوبتون. برام جالب بود که کورکومین می تونه چربی های سفید را به چربی های قهوه ای تبدیل کنه.

09:39 | 1398/08/21


 جواب
 فک می کنم کورکومین باید به عنوان مکمل قرن معرفی کنن. کورکومین شمام فوق العاده ست مرسی

05:14 | 1398/08/20


 جواب
 درواقع کورکومین به طور غیر مستقیم به کاهش وزن کمک می کنه؟ عوارض چاقی کم می کنه؟

05:38 | 1398/08/20


 جواببا سلام. بله دقیقا. کورکومین به تبدیل چربی سفید به قهوه ای کمک می کند افزایش چربی قهوه ای در بدن باعث افزایش متابولیسم می شود همچنین کورکومین باعث کاهش التهاب ناشی از چاقی و عوارض آن می شود.

2019-11-12 09:47:18


 دو دوره به توصیه مربی ام کورکومین رو تهیه کردم خیلی کمک کرد به کم شدن چربی اطراف شکم و پهلو از ماه بعد مجدد تو برنامه گذاشتم که ادامه بدم ممنون از محصول خوبتون.

09:19 | 1398/08/19


 جواب