خانه مشاوره تغذیه رایگان ویدیوها اخبار مقالات
کپسول چربی سوز ابستاپ نویسنده : شرکت کارن

کپسول چربی سوز ابستاپ

کپسول چربی سوز ابستاپ

موارد مصرف:

•    افزایش متابولیسم (سوخت و ساز)

•    کمک به کنترل اشتها

•    کمک به کاهش کلسترول

•    کمک به کاهش وزن

عملکرد:

محصول ابستاپ حاوی کروم، کولین، اینوزیتول، متیونین، عصاره چای سبز، ال- کارنیتین، کافئین و فیبرهای غذایی گلوکومانان، کیتوزان و پسيليوم است که در زیر به خواص هر یک می پردازیم:

کروم: کروماز عناصر کمياب بوده و برای انسان ضروری است. کروم عملکرد انسولین را تقویت می کند و در متابولیسم درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها) مؤثر است. مکانیسم دقیق اثر کروم روی عملکرد انسولین شناخته نشده است. گفته می شود که کروم سنتز مولکول GTF (فاکتور تحمل گلوکز) در بدن را تنظیم می کند که این مولکول، تقویت کننده عملکرد انسولین است. اين ماده با افزايش تعداد گیرنده های انسولين، کفايت اثر انسولين را افزايش می دهد و مسئول حفظ عملکرد صحیح انسولین در بدن است. وقتی سطح قند خون در بدن از میزان معینی کمتر شود، مرکز گرسنگی در مغز فعال شده و احساس گرسنگی ایجاد می شود. کروم از کاهش سطح قند خون جلوگیری می کند و در نتیجه مانع احساس گرسنگی می شود. همچنین کروم با افزایش متابولیسم درشت مغذی ها سطح قند خون را تثبیت می کند، یعنی سوخت و ساز چربی را افزایش داده و با تبدیل آن به قند، سطح قند خون را حفظ می کند. از دیگر نقش های کروم می توان به کاهش استرس اکسیداتیو، بهبود متابولیسم گلوکز در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 ، بهبود سطوح تری گلیسیرید سرم و تنظیم بیان ژن اشاره کرد. 

کولين: کولین شبه ويتامينی است که به تازگی در دسته بندی ويتامين های گروه Bقرار گرفته است. براساس مطالعات متعدد، کولين نقشی اساسی در حمل و نقل و متابوليسم چربی ها و کلسترول ايفا می کند. در واقع حضور اين ترکيب، متابوليسم و سوخت و ساز چربی ها را تسهيل می نمايد.

اينوزيتول و متیونین: اینوزیتول و متیونین که از ترکیبات دیگر موجود در ابستاپ هستند، هر دو در متابوليسم چربی ها نقش دارند.

عصاره چای سبز و کافئین: بررسی ها و شواهد نشان می دهند که چای سبز سبب ارتقاء سلامت می گردد. این ماده از بروز سرطان جلوگیری می کند و با افزایش متابولیسم چربی، افزایش میزان متابولیسم پایه و کاهش اشتهابه کاهش وزن و حفظ آن کمک می کند. کافئین نیز باعث افزایش میزان متابولیسم می شود و مانند چای سبز در افزایش انرژی مصرفی و اکسیداسیون چربی مؤثر است. 

ال-کارنیتین: کارنیتین به انتقال اسیدهای چرب زنجیره بلند به داخل میتوکندری، جهت اکسیده شدن به عنوان منبع انرژی کمک می کند و در واقع باعث اکسیداسیون چربی ها می شود. 

فیبرهای غذایی: فیبرهای غذایی گروهی از ترکیبات گیاهی هستند که در دستگاه گوارش انسان هضم نمی شوند. این ترکیبات جزء گروه کربوهیدرات ها بوده و به دو گروه فیبرهای محلول و نامحلول تقسیم می شوند. یک رژیم غذایی غنی از فیبر موجب کاهش وزن و حفظ وزن مطلوب می شود که این اثر به دلایل متعددی رخ می دهد. فیبرها سبب افزایش حجم غذا شده و با ورود به دستگاه گوارش و جذب شیره های گوارشی حجیم می شوند. زمانی که غذای حجیم وارد معده فرد شود، گیرنده های موجود در جداره معده تحریک شده و پیام سیری را به مغز مخابره می کنند. در عین حال فیبرها سبب افزایش مدت ماندگاری غذا در دستگاه گوارش شده، بنابراین سرعت تخلیه معده را کاهش می دهند که این خود نقش بسزایی در به تأخیر انداختن احساس گرسنگی دارد. همچنین به دلیل اینکه فیبرها غیر قابل هضم هستند، انرژی حاصل از آنها نسبت به سایر کربوهیدراتها به مراتب کمتر می باشد و افزودن آنها به رژیم غذایی در کاهش انرژی حاصل از غذا بسیار موثر است. یکی دیگر از مکانیسم های موثر در کاهش انرژی توسط فیبرهای غذایی، کاهش جذب قند و چربی موجود در غذا است. در شرایطی که فیبر به میزان زیادی در غذا موجود باشد، سبب کاهش تماس کربوهیدرات ها و چربی های موجود در غذا با جدار روده می شود، بنابراین جذب این گروه از مواد غذایی به کندی صورت می گیرد و با سرعت کمتری وارد خون می شوند.

فیبرهای محلول در کاهش کلسترول و پیشگیری و درمان یبوست نیز مؤثر هستند. همچنین، خاصیت جذب آب و تشکیل توده ژلاتینی اين ترکيبات در روده، موجب می شود که قند موجود در غذاها با سرعت کمتری جذب گردد و از افزايش ناگهانی و بيش از حد قند خون جلوگيری شود.