گینر برای بانوان (فواید ، عوارض، نحوه مصرف و بهترین انتخاب)

زمان مورد نیاز مطالعه : 3 دقیقه

نویسنده : مریم نوروزی | کارشناس و مشاور تغذیه

گینر برای بانوان (فواید ، عوارض، نحوه مصرف و بهترین انتخاب)

یکی از مکمل های ورزشی رایج در میان ورزشکاران گینرها هستند.

گینرها مکمل هایی با دانسیته کالری بالا ، با ترکیبی از کربوهیدرات و پروتئین و انواع ویتامین ها می باشند که به افزایش وزن و افزایش حجم عضلات کمک می نمایند و انتخاب مناسبی برای خانم ها و آقایان لاغر است.

باور غلطی که در مورد این نوع مکمل ها وجود دارد این است که برخی ها فکر می کنند که استفاده از گینرها فقط برای ورزشکاران مرد است و خانم ها نباید از گینر استفاده نمایند در صورتیکه هم خانم های ورزشکار و هم غیر ورزشکار می توانند از گینرها استفاده نمایند.

در مطلب زیر به بررسی مصرف مکمل گینر برای خانم ها می پردازیم.

فواید مصرف گینر برای بانوان 

به صورت کلی مکمل های گینر را هم خانم های لاغر که نیاز به افزایش کالری دریافتی برای افزایش وزن دارند می توانند استفاده نمایند و هم خانم های ورزشکاری که به دلیل افزایش فعالیت بدنی نیاز به افزایش دریافت انرژی و پروتئین دارند. در زیر به فواید مصرف گینر برای خانم ها اشاره می کنیم.  

افزایش دریافت کربوهیدرات در برنامه غذایی

کربوهیدرات ها درصد زیادی از محتوای گینرها را تشکیل می دهند که با افزایش دانسیته کالری به افزایش وزن کمک می کنند. معمولا خانم های لاغر اشتهای کافی برای دریافت حجم زیادی نان، برنج و مواد نشاسته ای را در برنامه غذایی خود برای افزایش کالری ندارند. مکمل های گینر این امکان را به خانم های لاغر می دهند که بتوانند در حجم کم مقدار زیادی کربوهیدرات و کالری دریافت نمایند.

تامین انرژی

گینرها برای خانم های ورزشکار و فعال مفید است زیرا به دلیل داشتن دانسیته کالری بالا به تامین انرژی مورد نیاز روزانه کمک  می کنند و مانع از خستگی زودرس در فعالیت ورزشی و کارهای روزمره خواهد شد.

تقویت توده عضلانی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد گینرها حاوی کربوهیدرات و پروتئین هستند. پروتئین موجود در گینرها برای بانوان به تقویت توده عضلانی کمک کرده و از تحلیل توده عضلانی جلوگیری می کند.

وجود پروتئین در ترکیبات گینر برای یک افزایش وزن سالم ضروری است و باعث می شود مصرف گینر فقط منجر به افزایش توده چربی در بدن خانم ها نشود. 

افزایش سرعت ریکاوری

مکمل گینر به افزایش سرعت ریکاوری پس از ورزش در خانم های ورزشکار کمک می کند و نقش موثری در بازسازی ذخایز گلیکوژن پس از ورزش دارد.

تامین ویتامین های مور نیاز بانوان

معمولا گینرها علاوه بر درشت مغذی ها حاوی انواع ویتامین نیز می باشند که به بهود اشتها و تامین نیاز خانم ها کمک می نماید.

تقویت سیستم ایمنی

یکی از فواید اصلی مکمل گینر برای بانوان تقویت سیستم ایمنی است. گینرها به دلیل داشتن پروتئین و انواع آنتی اکسیدان ها به تقویت سیستم ایمنی خانم ها کمک می نماید.

 

عوارض گینر برای خانم ها

گینرها مکمل های ایمنی هستند که  معمولا عوارض جانبی جدی برای خانم ها ندارند مگر اینکه خانمی به اجزای تشکیل دهنده مکمل حساسیت داشته باشد و با مصرف آن دچار عوارض گوارشی شود.

همچنین توصیه می شود خانم های مبتلا به مشکلات کلیوی قبل از مصرف گینر با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت نمایند.

 

طریقه مصرف گینر برای بانوان

طریقه مصرف گینر برای خانم ها به این صورت است که اگر برای افزایش وزن از این مکمل استفاده می کنند می توانند آن را در میان وعده های خود و قبل از خواب استفاده کنند و خانم های ورزشکار می توانند 2 ساعت قبل از ورزش و تا نیم ساعت پس از ورزش گینر مصرف نمایند.

مصرف گینر در شیردهی

امکان استفاده از گینر برای بانوانی که در دوران شیردهی هستند را شرکت سازنده مکمل با توجه به مجاز بودن ترکیبات داخل مکمل در دوران شیردهی  تعیین می کند.

اما به صورت کلی اگر گینرها حاوی ترکیبات معمول نظیر کربوهیدرات و پروتئین و انواع ویتامین باشند مصرف آنها در دوران شیردهی بلامانع است و خانم هایی که به دلیل شیردهی دچار کمبود انرژی و لاغری شدند با مشورت با کارشناس تغذیه می توانند از گینر استفاده نمایند.

مصرف گینر در بارداری

جهت مصرف گینر در بارداری پیش از هر چیزی با ترکیبات آن گینر را بررسی و در صورت نبود مواد غیرمجاز در دوران بارداری از آن استفاده کرد. 

از جمله گینرهای مجاز برای بانوان در بارداری، گین آپ بزرگسال کارن می باشد. اما پیشنهاد می شود پیش از مصرف آن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین گینر برای خانم ها

بهترین گینر برای خانم ها گینری است که حاوی ترکیبات مضر مانند کورتون ، هورمون نباشد و با ترکیبات طبیعی به افزایش وزن و تامین انرژی و پروتئین کمک نماید.

 

بهترین گینر برای افزایش وزن بانوان

بهترین گینر برای افزایش وزن خانم ها گینری است که مقدار کربوهیدرات موجود در آن بیشتر از  مقدار پروتئین آن باشد و چربی کمی داشته باشد. همچنین حاوی انواع  ویتامین ها برای کمک به بهبود اشتها باشد.

 برخی شرکت های تولید کننده برای کمک به هضم و جذب کربوهیدرات و پروتئین داخل گینر، از آنزیم ها در ترکیبات گینر استفاده می نمایند که به کاهش مشکلات گوارشی در افرادی که دستگاه گوارشی حساسی دارند کمک می نماید.

با توجه به تعریف بالا، ما گینرهای داروسازی کارن را پیشنهاد می کنیم. که شامل موارد زیر هستند:

گین آپ

سوپر وی

مسیو وی

وی آلبومین

همچنین اگر به دنبال مکمل های افزایش وزن هستید می توانید به لینک گذاشته شده مراجعه نمایید.

قیمت گینر برای بانوان

در داروخانه ها گینر های مختلفی برای خانم ها وجود دارد که با توجه به وزن، تعداد سروینگ، تولید داخل یا وارداتی بودن ترکیبات آن، قیمت های مختلفی دارند.

 

کلام آخر

در مطلب بالا به معرفی گینر برای بانوان پرداختیم. گینرها مکمل های کربوپروتئینی هستند که خانم های ورزشکار و غیر ورزشکار برای کمک به تامین انرژی و پروتئین مورد نیاز می توانند استفاده نمایند.

 

 


منابع :

ارسال نظر

موبایل :
نام و نام خانوادگی:*
پرسش مورد نظرتان را وارد نمایید : *